O Nas - Przedszkole Samorządowe w Drzeczkowie

Idź do spisu treści

Menu główne:

 

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku

w godzinach
od 8
.30 do 13.30 (wtorek, środa, piątek)
od 8
.30 do 14.00   (poniedziałek, czwartek).


         Nasze przedszkole usytuowane jest w parku z dala od ruchliwej ulicy. Mieści się w dużym, wolno stojącym, jednopiętrowym budynku. Sąsiaduje z pięknym kompleksem pałacowym. Pozwala to na organizowanie ciekawych i bezpiecznych spacerów.

     

          Jest to placówka, do której uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat zgrupowane w jednym oddziale.
Posiadamy dobre warunki lokalowe. Sala zajęć jest jasna i bardzo duża. Wyposażona w nowoczesne, atestowane meble, dostosowane do wzrostu oraz potrzeb dzieci. Oddział posiada sprzęt audio-wizualny wykorzystywany w trakcie zajęć dydaktycznych. Pozostałe pomieszczenia są również kolorowe i przestronne.


   

         Mamy pięknie obsadzony krzewami oraz kwiatami ogród przedszkolny. Plac zabaw jest wyposażony w bezpieczny, atestowany sprzęt do zabaw. Ogródek wykorzystywany jest do przeprowadzania doświadczeń oraz obserwacji przyrodniczych.

        

     

     

Na przestrzeni ostatnich  lat w budynku przedszkola wykonano szereg remontów i modernizacji. Wymieniono okna, drzwi, kaloryfery i podłogi, ocieplono sufit wyszpachlowano i odmalowano ściany pomieszczeń oraz elewację. Wszystkie pomieszczenia wyposażono w nowe meble. Wymieniono i zmodernizowano całościowo wyposażenie placu zabaw w bezpieczny sprzęt.  Baza dydaktyczna została wzbogacona i unowocześniona. Nasze przedszkole pięknieje z dnia na dzień. Staramy się podejmować takie działania, które czynią naszą placówkę miejscem miłym i przyjaznym dla dzieci i rodziców.


 


         Nasi nauczyciele to wykwalifikowani, kompetentni i doświadczeni pedagodzy nastawieni na odkrywanie mocnych stron oraz rozwój kreatywności dzieci.  Przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny, radosny rozwój wszystkim wychowankom. Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo. Sprawiamy, że czyją się one kochane, akceptowane, szczęśliwe i z chęcią chodzą do przedszkola. Dajemy dzieciom równe możliwości:
 - uczestnictwa w ciekawych zajęciach
 - swobodnego działania
 - samorealizacji

 - jesteśmy otwarci na nowości pedagogiczne, potrzeby dzieci i rodziców.


 

   
   
 
 

Zajęcia prowadzone są w oparciu o:
• Podstawę programową wychowania przedszkolnego z dnia 14 lutego 2017 r.

Realizujemy programy:
• Program wychowania przedszkolnego „Planeta dzieci. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości”
Autorka: Jolanta Wasilewska


• Angielski dla starszaków. Program przygotowania dzieci w wieku
przedszkolnym do posługiwania się językiem angielskim - Katarzyny Wojciechowskiej, Kamili Wichrowskiej, Olgi Wysłowskiej.

W naszym przedszkolu tradycją stały się liczne atrakcyjne wycieczki dla dzieci oraz organizowane wspólnie z rodzicami.

     

     


     

Oferujemy:
• różnego rodzaju imprezy i zabawy integracyjne na terenie placówki (Dzień Chłopca, Dzień Pluszowego Misia, Andrzejki, Mikołajki, Spotkani
e Wigilijne, Jasełka i Spotkanie z Gwiazdorem, Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy, Powitanie Wiosny, Spotkanie z Zającem, Dzień Mamy, Dzień Dziecka itp.),
• integracyjny festyn rodzinny na terenie przedszkola,
• przedstawienia teatralne i koncerty muzyczne dla dzieci,
• udział w różnorodnych konkursach i przeglądach (muzycznych, plastycznych, teatralnych itp.),
• zajęcia otwarte dla rodziców,
• spotkania adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych i ich rodziców,
• konkursy świąteczne dla rodziców i dzieci
.

     

     

     

     

 
Troska o prawidłowy rozwój naszych przedszkolaków to podstawa naszej działalności, ale głównie zależy nam na szczęściu i uśmiechu każdego dziecka. 
stat4u
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego