Historia Przedszkola - Przedszkole Samorządowe w Drzeczkowie

Idź do spisu treści

Menu główne:

 

Nieco faktów z historii przedszkola w Drzeczkowie

        Przedszkole w Drzeczkowie istnieje ponad 40 lat. Swoją działalność rozpoczęło w czerwcu 1972 roku jako przedszkole zakładowe przy ówczesnym PGR. Przez pierwsze 18 lat  funkcjonował jeden odział do którego uczęszczały dzieci pracowników z PGR z Drzeczkowa, Witosławia, Wolkowa, Jeziorek i  Radachowa. Dzieci zamiejscowe dowożono zakładowym samochodem. W tamtym okresie przedszkole było czynne 8
 godzin dziennie. W latach 1990-2004 w placówce funkcjonowały 2 oddziały sześciogodzinne. Od roku szkolnego 2004/2005 przedszkole znów jest placówką jednooddziałową.

       

   


         Od początku istnienia przy przedszkolu funkcjonowała stołówka i dzieci otrzymywały 2 posiłki dziennie. W 1999 rok zrezygnowano z wyżywienia i przedszkolaki przynoszą śniadanie z domu.


     

     


         W 1985 roku zmieniły się zasady rekrutacji dzieci, do przedszkola zaczęto przyjmować wszystkie dzieci z Drzeczkowa, Popowa Wonieskiego, Witosławia i Wolkowa. Zamiejscowe dzieci dowożone są autobusem szkolnym. Ciekawostką jest to, że w roku szkolnym 1984/1985  w naszym przedszkolu utworzono oddział zerówkowy dla dzieci z Kątów.

     


    W wyniku zmian ustrojowych i likwidacji PGR od stycznia 1991 placówka stała się przedszkolem samorządowym, a organem prowadzącym została Gmina Osieczna. Pierwszym kierownikiem placówki była pani Aleksandra Kęsicka. Następnie przez 27 lat do 2005 roku placówką kierowała mgr Helena Jucha. Od 2006 roku dyrektorem  jest mgr Małgorzata Machowiak.


 
stat4u
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego